مدل مانتو: بررسی انواع پوشش های رایج

مدل مانتو

 مانتو به عنوان یکی از رسمی ترین کدهای لباس بانوان ایرانی، خواستگاه بسیاری دارد و بر اساس فصول مختلف سال، نوع طراحی، رنگ بندی، تمایلات امروزی و بسیاری عوامل دیگر، مدل مانتو دارای طراحی های بسیار متنوع می باشد.

در جستجوی مدل مانتو، می توان تنوع بسیار زیادی از دسته بندی های مختلف را مشاده نمود که هر یک از آنها می تواند شما را برای دقایقی به خود مشغول سازد.

در اینجا ما قصد معرفی ترکیب متنوعی از انواع مدل های مانتو موجود در بازار پوشاک ایران را داریم که البته با سرعت بسیار زیادی در حال تغییر و تحول بوده و هر روزه مدل های دیگری روانه بازار می گردد.

برخی از ترکیب های موجود در بازار ایران در زمینه مدل های مانتو عبارتند از:

مدل مانتو سفید مشکی، مدل مانتو پاییزی، مدل مانتو زمستانی حتی به صورت مانتو بافت، مدل مانتو کتی، مدل مانتو ساتن (ساده و طرحدار، مجلسی)، مدل مانتو دانشجویی، مدل مانتو اداری، مدل مانتو کره ای، مدل مانتو بچه گانه، مدل مانتو ترک، مدل مانتو اسپرت، مدل مانتو بهاره، مدل مانتو پانچ، مدل مانتو اسلامی، مدل مانتو تابستانی، مدل مانتو فانتزی

مدل مانتو سفید مشکی
مدل مانتو سفید مشکی

همانطور که از نام این مدل از مانتو مشخص است، ترکیب رنگ سفید و مشکی در این نوع از مانتوها به صورت محسوس و غالب به چشم می خورد. تنوع کاربرد این نوع از مانتوها بخصوص در مانتوهای سفید مشکی اسپرت و مجلسی طرفداران بسیاری دارد. تقابل رنگ سفید و مشکی باعث میشود جذابیت بصری مانتو دوچندان شود و به علاوه، سنگینی و وقار مانتو نیز در عین حال حفظ خواهد شد. بسته به نگاه شما، می توانید از مانتوهای سفید مشکی با رنگ غالب سفید و یا رنگ موثر مشکی استفاده نمائید. در صورتیکه از رنگ غالب سفید استفاده می کنید، پوشش روز مناسب را در اختیار دارید و در صورتیکه از رنگ غالب مشکی استفاده می کنید، خود را برای حضور پر رنگ در مجالس و مهمانی ها آماده کرده اید. در عین حال، هر دو حالت برای استفاده های معمولی کاملا مناسب هستند.

برخی از انواع مدل مانتو سفید مشکی را در زیر می توانید مشاهده نمائید:

مدل مانتو پاییزی
مدل مانتو سفید مشکی

همانطور که از نام این نوع از مانتوها بر می آید، مناسب پوشش در فصل پاییز هستند و معمولا نسبت به مانتوهای بهاره و تابستانی، از طول بیشتری برخوردار هستند. جنس این نوع مانتوها از ضخامت بیشتری نسبت به مانتوهای بهاره برخوردار بوده و معمولا رنگ های تیره رنگ های غالب آن هستند. بر اسا استایل بدن شما، تنوع بسیاری در این نوع از مانتوها وجود دارد که کاملا سلیقه ای بوده و می تواند طیف بساری از سلیقه ها را تحت پوشش قرار دهد.

برخی از انواع مدل مانتو پاییزی را در زیر می توانید مشاهده نمائید:

مدل مانتو زمستانی
مدل مانتو سفید مشکی

این نوع از مانتوها برای فصل زمستان طراحی می شوند و لذا، با توجه به برودت هوا باید در طراحی آنها مسئله ضخامت مناسب مانتو و رنگ بندی جهت دریافت نور مناسب در نظر گرفته شود. همچنین، تنوع مدل های مانتو مجلسی زمستانه، طیف وسیعی از طرفداران را بخود جلب می کند که باعث افزایش طراحی های جذاب برای بانوان می گردد. مانتو بافت نیز یکی از تمایلات طراحی در این فصول به شمار میرود و علاوه بر استاندارد های مانتو، دارای ویژگی یک بافت گرم و دوست داشتنی نیز می باشد و جزو علاقه مندی های بانوان به شمار می رود.

برخی از انواع مدل مانتو زمستانی را در زیر می توانید مشاهده نمائید:

مدل مانتو کتی
مدل مانتو سفید مشکی

مشخصا این نوع از مانتوها فرم یک کت را در خود حفظ می کنند و هم در محل کار به عنوان یک پوشش رسمی و سنگین، و هم در مجالس مهم می تواند مورد استفاده باوان قرار گیرد. با توجه به اینکه طبیعت این نوع از مانتوها نسبت به نوع اسپرت، دارای وقار بیشتری است، لذا رنگ بندی های بکار رفته در این نوع از مانتوها معمولا حول و حوش رنگ های سفید و مشکی می چرخد تا وقار لازم جهت حضور در مجالس و محافل رسمی را حفظ نماید.

 برخی از انواع مدل های مانتو کتی را در زیر می توانید مشاهده نمائید:

مدل مانتو ساتن
مدل مانتو سفید مشکی

مشخصا جنس این نوع از مانتوها از نوع ساتن بوده و در طرح های مختلفی از جمله مانتو ساتن طرحدار، مانتو ساتن ساده یا بدون طرح، و مانتو ساتن مجلسی در بازار یافت می شوند. رنگ بندی غالبی برای اینوع از مانتوها وجود ندارد و در همه نوع رنگ بندی و تنوع طرح قابل تولید و استفاده می باشند. با توجه به استایل اندام شما، می توانید طرح های خاصی از این نوع مانتو را در بازار تهیه کرده و مورد استفاده قرار دهید. البته برای مجالس بسیار رسمی معمولا استفاده از این نوع مانتو توصیه نمی شود.

برخی از انواع مدل های مانتو ساتن را در زیر می توانید مشاهده نمائید:

مدل مانتو دانشجویی
مدل مانتو سفید مشکی

همانطور که از نام این نوع از مانتوها پیداست، مخصوص بانوانی است که به عنوان پوشش خود در مکان تحصیل و یا محل کار خود می خواهند پوشش راحتی داشته باشند. طبیعتا نسبت به مدل های مانتو مجلسی از سنگینی کمتری برخوردار هستند و حتی نسبت به انواع اسپرت هم دارای طرح کمتری می باشند. ولی ظاهر طرح های متداول در این نوع از کارها به گونه ایست که شما را نگران نمایان شدن برجستگی های بدن تان در محل کار یا تحصیل نکرده و با آسودگی خاطر می توانید از آن استفاده نمائید.

برخی از انواع مدل های مانتو دانشجویی را در زیر می توانید مشاهده نمائید:

مدل مانتو اداری
مدل مانتو سفید مشکی

این نوع از مانتوها مناسب پوشش محل کار بوده و به فراخور وضعیت مذکور، دارای زرق و برق کمتری نسبت به مدل های مجلسی و رسمی هستند. راحتی در پوشش، جلب توجه کمتر، جنس مناسب پارچه، هماهنگی با سایر پوشش ها از جمله شلوار و روسری، جزو ویژگی های این نوع از مانتوها به شمار می رود. شما می توانید با حفظ ویژگی های یک مانتو اداری، از ظاهر شیک، طرح های سنگین و مناسب و راحتی در استفاده از پوشش این مدل مانتو استفاده نمائید.

برخی از انواع مدل های مانتو اداری را در زیر می توانید مشاهده نمائید:

مدل مانتو کره ای
مدل مانتو سفید مشکی

این نوع از مانتوها به سبک و سیاق بانوان کره ای طراحی شده اند و دارای ظرافت های کودکانه ای است که برای دختران جوان و بانوان شاد، بسیار مناسب به شمار می رود. همچنین، اگر دارای رنگ پوست روشن هستید، این مدل از مانتو طراوت خاصی به پوشش شما میدهد که می تواند بسیار مطبوع همراه با جلب توجه بسیار باشد. استفاده از طرح گل های بسیار در سر آستین ها، لبه های پایینی، یقه و سینه، از جمله ویژگی های بارز این نوع از مانتوها به شمار می رود که طرح آن را به سمت کودکانه و دخترانه شاد نزدیک می کند.

برخی از انواع مدل های مانتو کره ای را در زیر می توانید مشاهده نمائید:

مدل مانتو بچه گانه
مدل مانتو سفید مشکی

دیدن لبخند زیبای فرزندتان در یک طرح زیبا می تواند همه چیز به شما هدیه دهد. مانتوهای بچه گانه به دلیل طبع لطیف کودکان، شامل طرح های بسیار شاد و فانتزی بوده و هم موجب مسرت فرزند شما و هم خودتان می گردد. رنگ و لعاب فراوان، طرح های زرق و برق دار، پیچ و خم های گل های طراحی، استفاده از مدل های عروسکی و طرح های حیوانات، استفاده از روبان های رنگی و کمربندهای کودکانه، از جمله ویژگی های بارز این مدل مانتو به شمار می رود. شما می توانید از میان انبوه طرح های موجود انتخابی را که خوشایند خودتان و فرزندتان باشد، برگزیده و از دیدن شادی فرزندتان لذت ببرید.

برخی از انواع مدل های مانتو بچه گانه را در زیر می توانید مشاهده نمائید:

مدل مانتو ترک
مدل مانتو سفید مشکی

در این نوع مدل از مانتو، طرح مانتو به صورت مانتوی دراز همراه با روسری با حجاب کامل ظاهر می شود و برای بانوانی که حفظ حجاب کامل برای آنها بسیار اهمیت دارد، می تواند گزینه مناسبی باشد. در نوع رنگ بندی هیچگونه محدودیتی وجود ندار و می توان هماهنگی مناسبی بین رنگ مانتو و روسری انتخاب نمود. همچنین، در طرح های بکار رفته در این نوع از مانتوها، انواع طرح ها و الگوها قابل پیاده سازی می باشند که می تواند هرگونه ذائقه ای را جذب نماید.

برخی از انواع مدل های مانتو ترک را در زیر می توانید مشاهده نمائید:

مدل مانتو اسپرت
مدل مانتو اسپرت

همانطور که از نام این مدل از مانتو بر می آید، مناسب برای بانوان جوانی است که علاقه مند به حفظ شادابی پوشش خود هستند. استفاده از این نوع مانتو در مجالس و مهمانی های دوستانه و خودمانی بسیار پر کاربرد است و می تواند در حین حفظ وقار و سنگینی لازم، حس راحتی و آرامش را نیز به همراه خود به ارمغان بیاورد. در نوع رنگ بندی ها و طرح ها و الگوهای بکار رفته، میتوان به جرات گفت که هیچگونه محدودیتی وجود ندارد و می توان آن را با هر سلیقه ای سازگار نمود.

برخی از انواع مدل های مانتو اسپرت را در زیر می توانید مشاهده نمائید:

مدل مانتو بهاره
مدل مانتو بهاره

با توجه به شادابی و گرمای سبک فصل بهار، این مدل از مانتو بیشتر دارای رنگ های شفاف و روشن، همراه با طرح های شاداب و جذاب مانند شکوفه های بهاری است. علاوه بر این، با توجه به گذر از فصل زمستان، نوع پارچه بکار رفته در این نوع از مانتوها باید جذب مناسب در گرمای محیط را نیز در خود داشته باشد و همچنین، حرارات زیادی نیز ایجاد نکند. با توجه به اینکه طرح ها و الگوهای بکار رفته در این نوع مانتو، کاملا متنوع است، لذا هر رده سنی می تواند از این محصول استفاده لازم را برده و بنا به علایق شخصی خود، از رنگ بندی و طرح های مورد نظر خود انتخاب مناسب خود را داشته باشد.

برخی از انواع مدل های مانتو بهاره را در زیر می توانید مشاهده نمائید:

مدل مانتو پانچ
مدل مانتو پانچ

این مدل از مانتو با توجه به ریشه واژه پانچو در فرهنگ آمریکای لاتین، سبک و سیاق خاصی را تداعی می کند که برای افرادی که به دنبال تجربه متفاوتی هستند، می تواند بسیار جذاب و جالب باشد. هم نوع بافت این نوع مانتوها و هم طرح پارچه ای آنها، معمولا به صورت کوتاه همراه با لبه های مدور و گهگاهی به صورت ریش شده، طراحی می شوند و آستین های کوتاهی دارند که می تواند با یک پوشش در زیر مانتو، ترکیب بسیار جالبی را به ارمغان بیاورد. این مدل مانتوها در انواع یقه ها از جمله یقه گرد، دکمه دار، باز، ساده، لبه دار و ... طراحی و عرضه می شوند و رنگ بندی های ساده و ترکیبی را نیز در خود دارا هستند.

برخی از انواع مدل های مانتو پانچ را در زیر می توانید مشاهده نمائید:

مدل مانتو اسلامی
مدل مانتو اسلامی

مدل مانتوی اسلامی برالی بانوانی که در کشوری با فرهنگ اسلامی و حجاب کامل زندگی می کنند، از جمله کشور عزیزمان، بدون شک یک انتخاب کلیدی می باشد. طرح این نوع مانتوها معمولا به صورت مانتو بلند عرضه می شود و در صورتی که ارتفاع مانتو کوتاه تر از حالت معمول باشد، پوشش هماهنگ شلوار نیز به آن اضافه می شود تا هارمونی لازم حفظ شود. همچنین، روسری یا شال بکار رفته در این نوع از مانتوها می تواند بر اساس الگوی طراحی بکار رفته در مانتو، جذابیت خاصی را به کل پوشش القا نماید. طرح های بکار رفته در این نوع مانتوها، می تواند از نوع ساده یا گلدار، به صورت مقطعی یا ممتد، و حتی بر اساس طرح های فرهنگی و مینیاتوری در مانتو تعبیه گردد.

برخی از انواع مدل های مانتو اسلامی را در زیر می توانید مشاهده نمائید:

مدل مانتو تابستانی
مدل مانتو تابستانی

این مدل از مانتو با توجه به طبیعت فصل تابستان، معمولا دارای رنگ بندی های رنگ روشن و طرح های گلدار که شادابی فصل را نمایان کند، بوده و دارای آستین های کوتاهتری نسبت به طرح اصلی مانتو در سایر فصول می باشد. لذا، ترکیب آن با پوشش مناسب در زیر مانتو، می تواند جذاب به نظر برسد. همچنین، معمولا این نوع از مانتوها دارای طرح های سرتاسری به منظور حفظ ماهیت شادابی و سرزندگی و پویایی بوده و به ندرت از طرح های مقطعی و کمرنگ در مانتو استفاده می شود.

برخی از انواع مدل های مانتو تابستانی را در زیر می توانید مشاهده نمائید:

مدل مانتو فانتزی
مدل مانتو فانتزی

این نوع مانتو به منظور نمایش طرح شعف برانگیز برای بانوان جوان مورد استفاده قرار می گیرد. معمولا طرح های موجود در این مدل از مانتو، دارای الگوهای شاد و با امتداد طولانی و البته گاهی بصورت سرتاسری هستند. چنانچه از طرح های ساده استفاده شود، در طراحی لبه های مانتو، یقه ها و سایر قسمت ها از تنوع الگوها استفاده می شود تا طرح فانتزی بودن مانتو قابل احساس باشد. این نوع مانتو می تواند در فصول مختلف مورد توجه شما قرار گیرد و بر اساس رنگ بندی های دلخواه شما، ظاهری متفاوت به شما بدهد.

برخی از انواع مدل های مانتو فانتزی را در زیر می توانید مشاهده نمائید:

shixon

ارتباط با پشتیبانی

فروشگاه اینترنتی شیکسون

فروشگاه اینترنتی شیکسون اولین سایت تخصصی مد و خرید پوشاک آنلاین با تنوعی از لباس زنانه (مدل مانتو ، لباس مجلسی ، لباس دخترانه ، کیف و کفش ، شال و روسری، ساپورت، عینک ، ادکلن زنانه) و لباس مردانه ( تی شرت ، کفش ، شلوار ، عینک ، کیف ، پیراهن ، ادکلن مردانه) و حجم گسترده ای از زیورآلات ( انگشتر ، دستبند ، گردنبند ، گوشواره) در ایران است که جدیدترین کالاهای مد روز و منحصر به فرد را ارائه می دهد.امکان مشاهده و مقایسه محصولات از مزیتهای فروشگاه آنلاین شیکسون می باشد.

کلیه حقوق این وب سایت متعلق به گروه شیکسون می‌باشد

لطفا چند لحظه صبر کنید

پیام

پیام

پیام

پیام